Choď na obsah Choď na menu
 


Skrášľujúce evergreeny

2/2008
ČERVENÝ RÚŽ – klasická šarlátovočervená je obľúbená a vizážisti sa k nej vracajú pravidelne. Pery robí plnšie, zuby belšie a úsmev viac ako hollywoodsky. Ak máte obavy, vyskúšajte najprv lesk alebo trblietavý rúž s červeným odtieňom. Keď nadobudnete istotu, môžete prejsť k matným a intenzívnejším tónom.

 

MODRÉ OČNÉ TIENE – častejšie sa používajú tmavé odtiene, ktorými sa dá vytvoriť pôsobivé dymové líčenie, alebo intenzívna studená modrá, ktorá pristane opálenej pleti. Siahnite častejšie po farbách oceánu a odtieňoch pávích pier.

ZELENÝ KOREKTOR – doteraz nebolo objavené nič, čo by ho nahradilo. Ideálne prekrýva červené miesta, popraskané žilky, akné. Jediné pravidlo je – používať ho s citom a v malom množstve.

KONTÚROVACIA CERUZKA NA PERY – viditeľné kontúry pier boli v móde v 80. rokoch, dnes sa kontúrovacia ceruzka využíva na korigovanie tvaru pier. Dajte vždy prednosť neutrálnemu svetlému odtieňu, ktorý dokáže objem pier zväčšiť. Líniu udržte na hranici, plnosť pier Angeliny Jolie ňou nezískate.

FAREBNÁ MASKARA – nič nepokazíte, ak z času na čas vymeníte konzervatívnu čiernu za fialovomodrú alebo akvatickú. Zvýraznite ňou napríklad riasy na dolnom viečku a očiam dodajte odvážnejší vzhľad. Ak chcete šokovať viac, naneste ju na všetky riasy.

TMAVÝ LAK – na prstoch rúk vyniknú všetky sýte a tmavé odtiene hnedej, červenej, bordovej či čierna. Budete nielen vyzerať, ale sa aj cítiť ako osudová žena. Priťahujú pozornosť, ale sú na nich viditeľné aj drobné poškodenia laku. Vyberajte si dlhotrvajúce zloženie alebo pružné textúry s Lycrou.

MONOLÍČENIE – používanie jedného odtieňa na oči, líčka a pery splní svoj účel, ak rady cestujete naľahko. Ideálne je krémovo-púdrové zloženie takýchto prípravkov.

STRIEDANIE VÔNÍ – odložte už svoj dievčenský objav do najhlbšej zásuvky a začnite experimentovať. Orientálnu vôňu občas
reklama
vymeňte za unisexovú. Céder, santalové drevo alebo vetiver nádherne pôsobí aj na ženskej pokožke.

PLEŤOVÝ A VLASOVÝ OLEJ – koľkokrát sme už čítali o upchávaní pórov, o premastení pokožky či vlasov? Moderných výrobkov s takýmto označením sa báť nemusíte. Oleje veľmi dobre prenikajú do hĺbky, dodávajú pokožke prirodzený lesk a hydratáciu. Niektoré druhy sú dokonca vhodné aj pre typy so zmiešanou pleťou a obsahujú až 100 % rastlinných zložiek.

TEKUTÁ OČNÁ LINKA – najmä v posledných troch rokoch sa bez nej nezaobídete. Jej plnosť, intenzitu a ostrosť nič nenahradí. Aplikáciu prispôsobujte tvaru očí. Guľatým očiam pristane predĺžená línia a opačne.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.