Choď na obsah Choď na menu
 


Zrodila sa nová „Kate“

9/2007
„Kate“ sa prvýkrát predstavila v marockom Marrákeši a my sme boli exkluzívne pri tom. Prinášame vám rozhovor, ktorý vznikol v malom súkromnom hoteli v starobylej časti medíny – na mieste, kde sa akoby zastavil čas. Prečo práve tu? Kate ho miluje. Je to iný svet, ktorý funguje podľa vlastných zákonov a princípov – presne ako ona.

 

Je ako divoká ruža – zmes elegancie a nebezpečenstva, odhaľujúca svoje svetlé aj tmavé „ja”. Je akýmsi životným portrétom Kate Moss, ktorý zosobňuje jej myšlienkovú voľnosť, prirodzenú krásu, jednoduchosť a svojský štýl. Prichádza odetá do ružového flakóna a nesie čiernu ružu. Pripustíme si ju k telu?

VŠETKO O „KATE”

Ako si sa podieľala na zrode svojej novej vôňe?

Najviac, ako sa dalo. Verím, že človeka si zapamätáte podľa vône, jej výber o nás veľa hovorí. S tímom firmy Coty som preto strávila celé mesiace, aby sme presne vystihli, ako sa skutočne cítim, kto som a čo mám rada. Napokon, je to prvá „voňavka“, ktorá nesie moje meno. Chcela som, aby vyvolávala pocit slobody, pohody a šťastia. Ráno mi dodá pocit sviežosti, no postupne, ako vyprcháva a deň sa vyvíja, sa stáva „tmavšou”, rafinovanejšou, viac sexi.

Počas kariéry si bola tvárou mnohých vôní. Aké je prezentovať tú vlastnú?

„Kate“ som JA. Vyjadruje moje vnútro – moju osobnosť, hodnoty, chute. Iným parfumom som iba prepožičala tvár.

Prečo práve „Kate”?

Veľa času sme strávili rozmýšľaním, ako ju nazvať, no nakoniec sme sa vždy vrátili k môjmu menu. Je to názov, ktorý reprezentuje moju podstatu a spája všetko, čo som.

Ako by sa mala cítiť žena, ktorá ju nosí?

Chcela by som, aby sa cítila sexi, odvážna, slobodná, ako žena, ktorá si vychutnáva všetky stránky svojej osobnosti – aj tie rebelské.

Čo sa ti najviac páčilo na tvorbe „Kate“?

Vzrušujúce bolo ovoniavať rôzne druhy vôní a vyberať si z rozličných flakónov. Som fascinovaná, čo všetko prezrádza mix esencií, klasický starý dizajn flakóna či grafika čiernej ruže o mojej osobnosti. Milujem ruže – sú krásne i zradné, lupienky vás pohladia a tŕne spôsobia bolesť, vyjadrujú zraniteľnosť.

Testovala si ju na svojej rodine?

Áno! A všetci sa zhodli na tom, že vďaka nej majú pocit, že som v ich blízkosti.

S KATE O KRÁSE

Ako by si definovala krásu?

Nenapadá mi nič iné ako Lila. Moja dcéra je to najkrajšie stvorenie, aké poznám.

Ako sa udržiavaš vo forme?

Nikdy som si nemusela strážiť hmotnosť, no po narodení Lily si už musím dávať pozor, aby som nejedla za dvoch. Vo forme ma najviac udržiava to, že pijem veľa vody a veľa chodím. Okrem toho pravidelná kozmetika, telové zábaly a masáže.

Tri produkty, na ktoré nedáš dopustiť:

Milujem produkty Dr. Hauschka, najmä jeho Rose Day Cream, pleťový krém od Decleoru, no nie som verná jednej značke – rada skúšam rôzne. Čo sa týka mejkapu: rúž Lasting Finish od Rimmelu, Carmex, spray Evian Mist a Maxxx Mascara od Rimmelu. Bez ktorého „skrášľovadla” by si nedokázala žiť? Bez čiernej očnej linky a maskary. Tvoj najhorší prehrešok proti kráse? Fajčenie. Najväčšie tajomstvo na udržanie krásnej pleti? Krém s vysokým UV faktorom proti slnku. Bojíš sa starnutia? Trocha, ale stále mám pred sebou veľa „mladých” rokov.

S KATE O MÓDE

Akú úlohu hrá v tvojom živote móda?

Obrovskú, je to moja práca!

Si módnou ikonou pre mnoho ľudí. Ako sa rodí tvoj štýl?

Rána začínam ako každá žena. Otvorím skriňu a chytí ma panika: „Nemám si čo obliecť!” Nikdy sa neobliekam tak, aby som bola ako vystrihnutá z módneho časopisu, nechcem byť chodiacou modelkou, je to inštinktívne.

Kto sú tvoje módne vzory?

Jane Birkin a Blondie.

Kto je tvoj najobľúbenejší dizajnér?

Top trojka sú Alexander McQueen, Stella McCartney a John Galliano.

Bez ktorého doplnku by si sa nezaobišla?

Bez kabelky.

Najobľúbenejšia modelka?

Christy Turlington, poznáme sa od 14-tich rokov.

Kde najradšej nakupuješ?

New York, Paríž a Londýn – presne v tomto poradí.

Kde chodíš na vintage kúsky (módne vychytávky z druhej ruky)?

West London – Portobello Market.

Najlepšia rada, ktorú si dostala v súvislosti s módou?

Nikdy nenoste veci od jedného dizajnéra či jednu značku od hlavy po päty.

S KATE O PRÁCI

Je rozdiel pracovať v modelingu počas éry supermodeliek (bola si jednou z nich) a dnes?

Keďže už dlhšie nerobím prehliadky, nestretávam sa s inými modelkami, no myslím si, že dnes to majú dievčatá v brandži ťažšie. Sú vymeniteľné, prichádzajú a odchádzajú.

Ako to, že ty si ako jediná z nich pretrvala?

Správne načasovanie a šťastie. Okrem toho som tvrdo pracovala.

Dospievala si pred objektívom. Ako to ovplyvnilo tvoj život?

Neviem, či bolo dobré, že som začala tak skoro. Bola som veľmi naivná a nie som si istá, či som bola pripravená na všetku tú pozornosť a slávu. Keďže mám stále pocit, že ma niekto posudzuje a kritizuje, som veľmi plachá. Na druhej strane však verím, že ma to posilnilo.

Ako zvládaš časté cestovanie a neustálu zmenu prostredia?

Zo začiatku to bolo ťažké. Mala som pocit, že stále sedím v lietadle, nemala som vôbec čas na priateľov. Pocit samoty bol hrozný – často som plakala. Izby v hoteloch som si zútuľňovala vonnými tyčinkami a sviečkami. No odkedy sa narodila Lila, už nerobím toľko prehliadok a snažím sa byť doma častejšie.

Ktorú modelingovú prácu máš najradšej? Fotenie v exteriéroch, v štúdiu, alebo prehliadky?

Vždy cítim, že chcem ísť na „výlet” a fotiť vonku na nejakom zaujímavom mieste, no potom je mi teplo alebo zima (hlavne keď fotíme zimné oblečenie na jeseň alebo letné v zime). Milujem módne prehliadky Johna Galliana. Sú najbláznivejšie a najvzrušujúcejšie.

Ako sa ti darí byť na fotkách stále iná?

Iba sa prispôsobím tomu, čím ľudia chcú, aby som bola. Na fotení mám rada, že nie som sama sebou, zmením sa na niekoho iného. Vďaka tomu je moja práca stále zaujímavá a zábavná. Veľa závisí aj od fotografa – veľmi rada robím s Mariom Sorentim, Mariom Testinom, Mattom Markisonom. Poslednú kampaň na moju vôňu robil Craig McDean – môj priateľ a úžasný fotograf, ktorý rozumie, kto presne som. Bola som pri ňom veľmi uvoľnená.

Čo si myslíš o súčasných diskusiách na tému superchudých modeliek? Ovplyvňuje ťa to nejako?

Už nie. Keď som bola mladá a sama, prirodzene, veľmi chudá, hnevalo ma to. Ale čo na to povedať? Koľkokrát mám ľuďom opakovať „Nemám anorexiu!”?

Objavila si sa v hudobných videách pre White Stripes „I just don’t know what to do with myself”, Johnnyho Casha „God’s Gonna Cut You Down” a spievala si vokály pre Primal Fear a Babyshambles. Zvažuješ spevácku kariéru?

Nie, s Bobbym, spevákom zo skupiny Primal Scream, som spievala len preto, lebo sa poznáme už roky, a keď mi dal ponuku, nemohla som odmietnuť.

Čo robíš, keď nepracuješ?

Zabávam sa s priateľmi, relaxujem cez víkendy v Cotswolds, chodievam s Lilou do parku...

Kto mal najväčší vplyv na tvoju kariéru?

Fotograf Mario Testino – robím s ním už veľmi dlho, a John Galliano, ktorý ma naučil chodiť po móle (smiech). V podstate s ľuďmi, s ktorými som začala pracovať, keď som bola ešte školáčka, pracujem dodnes.

Ovplyvňuje ťa tvoja dcéra?

Nie. Ja ovplyvňujem ju. Má päť rokov a už má svoju taštičku na mejkap. Strašne rada sa maľuje. Chce byť krajšia ako ja. (smiech)

„NAJ” PODĽA KATE
Najšťastnejšie obdobie v tvojom živote? Odkedy mám dcéru.
Najobľúbenejšie jedlo? Hocijaké japonské a syry.
Najobľúbenejšie mesto na svete? Londýn.
Najobľúbenejšie miesto na dovolenku? Kedykoľvek
reklama
sa dá, utekám do svojho domu v Cotswolds. Okrem toho milujem Thajsko.
Najkrajší darček, ktorý ti niekto dal? Diamanty!
Najobľúbenejšie hudobné skupiny? Milujem Primal Scream, White Stripes, Supergrass, Kings of Leon, The Strokes a Babyshambles.
Tri veci, ktoré chceš stihnúť predtým než zomrieš? Potápať sa v Great Barrier Reef, skočiť z lietadla a plachtiť s rodinou okolo ostrova Tahiti.
Koho (živého či mŕtveho) by si najradšej pozvala na večeru? Elvisa Presleyho a Marilyn Monroe, aby mi povedali, či sa to všetko vlastne oplatilo.
V ktorej dekáde by si žila najradšej? V 20. rokoch 20. storočia.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.