Choď na obsah Choď na menu
 


Ľahké triky na rýchle chudnutie

8/2008
Tieto tipy ľahko zaradíte do svojho stravovania, aj keď uctievate tradičnú slovenskú kuchyňu. Prezradíme vám tajomstvá východu, vďaka ktorým si udržíte štíhlu líniu.

 

India a korenisté čaje

Pitie tradičného indického nápoja chai (korenistý čaj s mliekom) podporuje spaľovanie tukov. Obľúbený je čierny čaj ochutený kardamónom, škoricou, zázvorom, kvapkou mlieka a medu.
Rada: Kúpte si kvalitný čaj z najznámejšej čajovej oblasti – Indie.

Japonsko a malé porcie

Jedno japonské príslovie hovorí, že jesť sa má dovtedy, kým sa necítime príjemne sýti. Okrem dodržiavania príslovia si Japonci pomáhajú paličkami. S nimi si totiž vkladajú do úst malé porcie, jedia pomalšie a tiež si ľahšie uvedomujú pocit sýtosti. Tak sa im len ťažko podarí prejesť sa.
Rada: Jedzte radšej menšie porcie viackrát za deň. Menší tanier a možno aj menšia lyžička či vidlička budú vašimi pomocníkmi.

Thajsko a pikantné

V tejto krajine milujú všetko pečené a korenisté. Zeleninu si zvyknú
reklama
nakrájať na kúsky a dusiť len do polomäkka, aby si zachovala čo najviac vitamínov. A často pri príprave jedál používajú čili.
Rada: Pripravte si niečo chutné s čili. Pálivá látka kapsaicín, ktorú obsahuje, podporuje tvorbu tepla, urýchľuje látkovú premenu a rýchlejšie premieňa telový tuk na energiu.

Čína a sója

Obľúbený sójový produkt Číňanov je tofu. Táto zdravá alternatíva v porovnaní s mäsom má vysoký obsah bielkovín a len 336 kJ na 100 gramov. Taká 100-gramová bravčová kotleta má 672 kJ.
Rada: Dva- až trikrát do týždňa si pripravte tofu. Vynikajúco chutí so sójovou omáčkou a s paprikou.